[2008-04-19] Wernisaż

Barbara Abczyńska, Lidia Starzyńska

Barbara Abczyńska do pracowni malarstwa trafiła przypadkiem i było to trzy lata temu. Malarstwo jest dla niej wielką przygodą i nie wyobraża sobie aby ta przygoda się zakończyła. Pierwszymi jej pracami były pastele o bardzo różnej tematyce. Obecnie maluje obrazy olejne, tworząc niemal wyłącznie pejzaże. Charakterystyczną cechą jej prac jest mroczny klimat i ukochanie bardzo ciemnych barw. W wolnym czasie Barbara szyje stroje i tworzy witraże. Swoje prace prezentowała na wystawach zbiorowych w Galerii MOK Ząbki, Domu Kultury Zacisze oraz klubie Junona.
Lidia Starzyńska swoją pasję i miłość do malarstwa odkryła trzy lata temu. W ciągu tego czasu namalowała ponad 100 obrazów olejnych „ponieważ tyle nazbierało się wrażeń, doświadczeń i to wszystko chce zdążyć namalować, utrwalić, zapamiętać na długo, długo”. Jej prace pełne są ekspresji, radości życia, pięknych barw i światła. Prezentowała je na wystawach w Galerii MOK Ząbki, Domu Kultury Zacisze oraz klubie Junona.
Zarówno Lidia jak i Barbara tworzą w pracowni malarstwa Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach pod kierunkiem Bogusławy Ołowskiej. Cykl prac o tematyce morskiej powstał specjalnie na wystawę „Morskie opowieści”. Obecnie autorki przygotowują się do kolejnej wystawy poplenerowej w Galerii pałacu w Radziejowicach.