[2015-11-21] Zaproszenie na wernisaż

Miejski Ośrodek Kultury w Ząbkach oraz www.HistoriaZabek.pl zapraszają 21 listopada (sobota) o godzinie 17:00 do Galerii MOK w Trybunie Sportowej Dolcan Arena (1 piętro) na wernisaż akwarel rodowitej ząbkowianki Teresy Putowskiej połączony z koncertem poezji śpiewanej Barbary Białowąs w wykonaniu artystki i zespołu A MY TACY pt. „Gościńce, ścieżki, drogi”.

Teresa Putowska - artystka malarka i tkaczka - przyszła na świat w Ząbkach w 1936 roku (przy obecnej ulicy Wojska Polskiego).
Przez kilka lat mieszkała w Ząbkach - tutaj ukończyła klasę czwartą w naszej "jedynce".
Potem przez powojenną zawieruchę wraz z rodziną "tułała się" po Polsce, by trafić do Gdańska, gdzie ukończyła Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (obecnie ASP). Jej prace znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej, Ministerstwa Kultury i Sztuki, Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i za granicą.
Obecnie mieszka w Warszawie, ale ... wraca do Ząbek!!! Wraca w sensie duchowym i artystycznym.

Zapraszamy w najbliższą sobotę 21 listopada do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Ząbkach w Dolcan Arena czyli w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Ząbkach (Słowackiego 21, pierwsze piętro) na godzinę 17:00 na wernisaż wystawy akwareli naszej ząbkowianki.
Klimat tematyki akwarel malowanych na mokrym papierze zostanie odpowiednio podkreślony przez twórczość poetycką Barbary Białowąs, zaprezentowaną przez artystkę wspólnie z zespołem A MY TACY w recitalu muzycznym pt. „Gościńce, ścieżki, drogi” - będzie to koncert poezji śpiewanej.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!