[2014-06-28] Piknik Europejski

28 czerwca w Parku Miejskim im. Michała Szuberta Towarzystwo Przyjaciół Ząbek oraz Miasto Ząbki organizują Piknik Europejski. Jest to kolejna odsłona imprez tematycznych, która w zeszłym roku ubiegła pod hasłem „Segreguję – jestem Eko”.

W tym roku, w związku z 25 rocznica częściowo wolnych wyborów i 10 rocznica wstąpienia Polski do UE tematyka powiązana będzie z szeroko rozumianą Europą. Ideą przewodnią będzie jednak spędzenie miło sobotniego popołudnia, w rodzinnej atmosferze i wśród znajomych. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie na naszym pikniku coś dla siebie. Będzie się można pobawić, ale też nauczyć, m. in. prowadzone będą warsztaty jak właściwie segregować odpady. Do zobaczenia będą prezentacje krajów Unii Europejskiej przygotowane przez uczniów ząbkowskich szkół. Ponadto: kursy pierwszej pomocy, gry i zabawy dla dzieci, zabawki dmuchane i trampolina, gry planszowe, malowanie twarzy.  Będzie można zjeść kiełbaskę z grilla, pizzę czy pierogi. Cały czas podczas pikniku będą odbywały się występy dzieci i młodzieży.  Zaprezentuje się ząbkowska orkiestra dęta, a na zakończenie pikniku o 18.00 wystąpi zespół NO LOGO. Występy wokalne będą przeplatane pokazami Zumby, tańca sportowego czy nowoczesnego. Podczas pikniku zorganizowana będzie także loteria fantową, z której dochód przeznaczony będzie na program stypendialny dla zdolnych studentów, z którym Towarzystwo Przyjaciół Ząbek chce wystartować od sierpnia.

Na stanowisku TPZ oprócz loterii fantowej, będzie można także złożyć podpis pod petycją przeciw budowie spalarni śmieci.

Przed piknikiem o godz. 12.00, odbędzie się otwarcie długo oczekiwanego tunelu drogowego pod torami.