[2010-10-23] Wernisaż

Aleksandra Gryglewicz

Chociaż moje wykształcenie nie jest związane ze sztuką to bez niej nie mogę żyć. Malarstwem interesuję się od dawna, jednakże dopiero od kilku lat zainteresowania te przemieniły się w pasję, której poświęcam każdą wolną chwilę. Moje prace malowane są najczęściej w technice olejnej – szpachelką.

Anna Sokulska – Lagos

Z wykształcenia jestem biologiem a w pracy zawodowej nauczycielem. W dzieciństwie uczono ,mnie muzyki. W życiu dorosłym zajęłam się malarstwem. „Coś ci w duszy gra” – tak wyraził się przyjaciel. To prawda – amator maluje tylko z potrzeby serca. Tworzenie obrazów daje mi poczucie radości, spełnienia i wypełnia każdą pustkę.

Grażyna Śleszycka

Dużo malowałam w liceum. Jednocześnie poznawałam historię sztuki uczęszczając na wykłady organizowane przez galerię Zachęta.
Dwanaście lat temu wróciłam do młodzieńczych zainteresowań. W latach 2001-2003 uczyłam się rysunku na zajęciach plastycznych u pani Lidii Włodarskiej - Zdzieszyńskiej. Od grudnia 2003 roku pracownia Domu Kultury Zacisze daje mi inspirację i możliwość doskonalenia techniki malarskiej. Niedawno odkryłam nową pasję. Jest nią fotografowanie. Szkice i zdjęcia zrobione podczas plenerów malarskich pomagają przenieść na płótno krajobrazy Radziejowic, Nieborowa…

Autorki wystawy pracują pod kierunkiem Pani Bogusi Ołowskiej w Pracowni Rysunku i Malarstwa przy Domu Kultury Zacisze. Ich malarstwo charakteryzuje pasja tworzenia, zamiłowanie do poszukiwania koloru, rozwijania form i indywidualnej techniki. Inspiracją i wyborem tematów była natura w jej złożonym kształcie jak człowiek, zwierzę, pejzaż, architektura itp. Brały udział w wielu plenerach malarskich m.in. w Radziejowicach, Nieborowie, Szczawnicy, na Litwie i Ukrainie,
Wystawy, w których brały udział:
2004 r. - Galeria Aktyn
Galeria Teatru Rampa
Galeria Urzędu Dzielnicowego Targówek m. st. Warszawy
2004-2006 - Galeria Domu Kultury Zacisze
2004-2007 - coroczna wystawa w Centrum Handlowym Targówek
2004-2009 - coroczna wystawa w Klubie Junona
2007 r. - Galeria Orla Ząbki
2007 r. - Galeria Porczyńskich (Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II)
2008-2009 - Galeria w Muzeum Narodowym – Kuźnia w Pałacu w Radziejowicach
2008 r. - Galeria Ermitaż Muzeum Łazienki Królewskie
2009 r. - Galeria Korozja i Kolor - Wołomin

zdjęcia: