Informacje

Od 1 lutego 2021 opłat za zajęcia można dokonywać bezpośrednio na rachunek bankowy Miejskiego Ośrodka Kultury prowadzony przez PKO Bank Polski SA

92 1020 1042 0000 8302 0453 2560
(w tytule przelewu koniecznie należy podać imię i nazwisko uczestnika, za jakie zajęcia i którego miesiąca dotyczy opłata)

Historia

Miejski Ośrodek Kultury istnieje od 1978 roku. Początkowo działał w Szkole Podstawowej nr 2, od 1980 r. - w rozbudowanej i przystosowanej dla potrzeb MOK-u części Klubu Sportowego "Ząbkowia". Obecnie mieści się w pięknej zabytkowej willi "Alina", wybudowanej w roku 1919 jako jeden z obiektów stanowiących realizację koncepcji miasta - ogrodu prof. Tadeusza Tołwińskiego. W latach dwudziestych właścicielem willi był generał Władysław Sikorski. Placówką do roku 2005 kierowała pani Jolanta Płoska, od kwietnia 2005 roku kieruje pan Sławomir Skotnicki. Dzieci, młodzież i dorośli uczestniczą w różnorodnych zajęciach.  Tańca nowoczesnego uczy Daria Sadowska. Od wielu lat świetnie działa pracownia plastyczna. Pod okiem Bogusławy Ołowskiej dzieci i dorośli uczą się malarstwa, zaś Monika Szambelan uczy tworzyć ceramikę. Talenty teatralne w dzieciach i młodzieży rozwija Anna Kozioł.  Nad pracą ogniska muzycznego czuwa Krzysztof Zajkowski ucząc trudnej sztuki gry na fortepianie i keyboardzie. Talenty wokalne Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty prowadzone przez Beatę Kurdę. Od 1993 roku w MOK-u działa Galeria, która znajduje sił w filii Ośrodka przy ul Słowackiego 21. Tam właśnie odbywają się cykliczne imprezy: wernisaże, koncerty, wieczorki z kulturką. Ośrodek Kultury organizuje wiele konkursów i przeglądów. Do najważniejszych należą: Festiwal Piosenki, Konkurs Muzyki Instrumentalnej, Przegląd Jasełek, Konkursy Recytatorskie, Konkurs Poprawnego Czytania, Spotkania Teatralne. Szczególne miejsce w MOK zajmuje Klub Seniora oraz chór "Złota Jesień" kierowany przez Jolantę Jańczuk - Tyszkiewicz.